Sheffield şehri yükseliyor mu?

Sheffield, bir şehir olarak Çarşamba ve United arasında bölünmüştür. Her iki taraf da kendi bölümlerinde zirvede. Sheffield Çarşamba, League One’da ve play-off pozisyonlarında ancak Sheffield United, Şampiyonada onlarla aynı pozisyonlarda; bir play-off pozisyonu işgal ediyor.

Ancak, her iki kulüp de çok iyi gidiyor ve Şampiyonaya veya Premier Lig’e yükselmek istiyorken, şehrin kendisi için gurur verici bir an. Her iki Sheffield tarafının da bu sezon yükselme şansı nedir?

Sheffield United

Şampiyonluk tarafında başlıyor, ancak herhangi bir Çarşamba taraftarı için United’ı tercih etmiyorlar, şu anda ligde 5. sıradalar ve en yakın rakipleri 6. sıradaki Blackburn Rovers ile oynuyorlar. United, küme düştükten sonra harika bir sezon geçirdi ve geçen yıl Premier Lig’in kırbaçlanan çocukları olmaya iyi yanıt verdi.

United’ın oyuncu geçişinden sonra hemen ayağa kalkması beklenmiyordu. Aaron Ramsdale, John Lundstrum, Lys Mousset, Phil Jagielka gibi isimlerin kaybı ve hala Jack O’Connell’in sakatlık nedeniyle kaybı kadroyu çok etkiledi.

Ancak Paul Heckingbottom bu kadroyla çok iyi iş çıkardı ve 2006’dan sonra 2019’daki Premier Lig terfisine kadar yaptıkları gibi liglerde aşağı doğru sürüklenmek yerine onları ligin zirvesine yakın bir yerde zorlu hale getirdi. Eski teknik direktör Chris Wilder, bu Sheffield United ile harikalar yarattı. Geçen sezon mücadele etmeden önce taraf.

Sezonun bitmesine daha sekiz maç var ve eğer United play-off’ları ya da daha da iyi bir otomatik yükselmeyi kapmak istiyorsa, formlarını mükemmelleştirmeleri gerekecek. Milli aradan önce son altı maçta sadece iki galibiyet almışlardı. En azından play off’a kalmak istiyorlarsa formlarını geliştirmeleri gerekecek.

Sheffield Çarşamba

Bramhall Lane’den uzakta, Sheffield Wednesday’e ve aynı zamanda başarılı bir sezonun tadını çıkaran bir tarafa ev sahipliği yapan Hillsborough var. Şu anda son play off sırasını işgal ediyorlar ama 5. sıradaki Oxford United ile ortak noktalardalar. Görünüşe göre otomatik yükselme söz konusu değil, ancak bu yıl play-off’lardaki yerlerini sağlamlaştırmak istiyorlarsa iyi formlarını korumaları gerekiyor.

Çarşamba, geçen hafta sonu Cheltenham Town’ı 4-1 yendikten sonra kaldığı yerden devam etmeyi umuyor olacak.

İlk başta Şampiyonaya dönüş, tam da Çarşamba’nın istediği şeydi ve tecrübeli oyun kurucu Barry Bannan formunu koruyabilirse ve Saido Berahino sezon sonuna kadar tutarlı bir şekilde fileleri bulabilirse, oldukça kolay bir şekilde elde edilebilir. play off oynayacaklar.

İkisi de yükselecek mi?

Kesinlikle öyle görünüyor! Şehir için hatırlanması gereken bir playoff hafta sonu olabilir. Bahis sitelerinin her iki tarafı da 11/1’de (çift olarak) yükseltilecek ve bu oranlar bir kumar oynamaya değer gibi görünüyor. Her iki taraf da yukarı çıkarsa şehirde neşe olur mu? Muhtemelen hayır, iyi bir yerel derbiyi kaçıracaklar ve rakiplerinin neşe içinde eğlendiğini görecekler. Bir derbi görmelerinin tek yolu Çarşamba’nın yükselmesi ve United’ın olmamasıdır. Şehrin kırmızı tarafında bunun çok iyi gittiğini göremiyorum.

Comparte tu aprecio